საქართველოს ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაციის ცნობით, არასამთავრობო ორგანიზაციების სამართლებრივი დახმარების ქსელის ადვოკატებმა 19 ნოემბრიდან 31 იანვრის ჩათვლით, 525-ზე მეტ პირს გაუწიეს სამართლებრივი დახმარება, 275 ადამიანი მოინახულეს დროებითი მოთავსების იზოლატორში.
მათი დახმარების ქსელის ცხელ ხაზზე 626 პირის შესახებ შევიდა შეტყობინება, რომელთა მიმართაც ადმინისტრაციული წარმოება დაიწყო, მათ შორის 438 ადამიანი დააკავეს.
"არასამთავრობო ორგანიზაციების სამართლებრივი დახმარების ქსელი აგრძელებს საპროტესტო აქციებზე დაკავებული, დაზარალებული და დაჯარიმებული პირების უფლებების დაცვას.
19 ნოემბრიდან 31 იანვრის ჩათვლით ქსელის ცხელ ხაზზე 626 პირის შესახებ შევიდა შეტყობინება, რომელთა მიმართაც ადმინისტრაციული წარმოება დაიწყო, მათ შორის 438 ადამიანი დააკავეს.
ქსელის ადვოკატებმა 525-ზე მეტ პირს გაუწიეს სამართლებრივი დახმარება, 275 ადამიანი მოინახულეს დროებითი მოთავსების იზოლატორში და სამართლებრივი კონსულტაცია გაუწიეს," — ნათქვამია განცხადებაში.