საქართველოს ეკონომიკა პირდაპირ არის მიბმული შავი ზღვის რეგიონში უსაფრთხოებასა და სტაბილურობასთან. ამიტომ თუ რუსეთის არაკანონიერი აგრესია უკრაინის მიმართ წარმატებული იქნება, თუ მას ექნება შესაძლებლობა, რომ მიტაცებული ჰქონდეს ყირიმი, ეს სრულიად შეარყევს ე.წ. საერთაშორისო წესებზე დამყარებულ წესრიგს.
რუსეთი თუ წარმატებას მიაღწევს უკრაინაში, საქართველო ვერასდროს დაიბრუნებს აფხაზეთსა და ცხინვალს. საქართველო, ჩემი აზრით, უნდა იყოს უკრაინის მხარეს არა მხოლოდ ჯარით, არამედ უნდა ჩაერთოს ყველა ეკონომიკურ სანქციაში და ყველა ლეგალური და დიპლომატიური საშუალებით თქვას, რომ, რასაც რუსეთი აკეთებს, უკანონა. არ მესმის მათი არაკეთილგანწყობის.
უკრაინა თავგამოდებით ეძებს იარაღს, რომ დაიცვას თავისი ხალხი და უდანაშაულო მოქალაქეები, რომლებიც ყოველდღე რუსული საჰაერო თავდასხმებისას იხოცებიან. რატომ არ უნდა უნდოდეს საქართველოს, დახმარება გაუწიოს თავის შავი ზღვის მეზობელს? [ფორმულას თარგმანი].