მოგეხსენებათ, რომ ომბუდსმენის კანდიდატებთან დაკავშირებით გაიმართა კონსულტაციები. მე დღეს უკვე დარწმუნებით შემიძლია, შედეგი გითხრათ, რომ იმ ხუთი კანდიდატიდან, რომელთაგანაც შევთავაზეთ, რომ ამოერჩიათ ერთი კანდიდატურა, მხარი დაეჭირათ და ამის შემდეგ შესაძლებელი იყო საერთო კანდიდატზე შეჯერება, ჩვენმა ოპონენტებმა არ მოინდომეს არცერთ კანდიდატთან დაკავშირებით მხარდაჭერის დაფიქსირება. აქედან გამომდინარე, ბუნებრივია, ჩვენ ვერ შევძლებთ ომბუდსმენის არჩევას და გავაგრძელებთ მუშაობას იმასთან დაკავშირებით, რომ საგაზაფხულო სესიაზე მაინც რამენაირად შევძლოთ, რომ საერთო კანდიდატზე ჩამოვყალიბდეთ.
განაცხადა მამუკა მდინარაძემ. პარლამენტში ხვალ ომბუდსმენის კანდიდატებთან დაკავშირებით რიგგარეშე სესია უნდა გაიმართოს. ნინო ლომჯარიას თანამდებობაზე უფლებამოსილების ვადა 8 დეკემბერს ამოეწურა. მოვალეობას სახალხო დამცველის პირველი მოადგილე, თამარ გვარამაძე ასრულებს.