ჩვენ წინა პერიოდის განმავლობაში ვამბობდით, რომ ეს არის, ეს იყო მისი ჩამოყვანა, სააკაშვილის გამოგზავნა, კიდევ უფრო რომ დავაზუსტოთ, საქართველოში იყო სპეცოპერაცია. [...] სპეცოპერაციის დამგეგმავებმა, ასევე, უზრუნველყვეს, რომ უკრაინის პრეზიდენტიც კი გამოეხმაურა ამ ამბავს და მოუწოდა საქართველოს ხელისუფლებას ის, რაც მოუწოდა. ეს ერთმანეთთან კორელაციაში, ერთმანეთთან სინთეზში უნდა განვიხილოთ. შემთხვევით ასეთი რაღაცები არ ხდება. ეს იყო სპეცოპერაცია საქართველოს ომში ჩართვის მიზნით და საქართველოს არევის მიზნით, რაც ჩავარდა და დღეს ყველა განცხადებას, სხვა გზა არ გვაქვს, განვიხილავთ ამ კონტექსტში.
ამის შესახებ ქართული ოცნების დეპუტატმა, მამუკა მდინარაძემ ჟურნალისტებთან ისაუბრა. უკრაინის პრეზიდენტი მორიგ ვიდეომიმართვაში სააკაშვილის ჯანმრთელობის მდგომარეობას გამოეხმაურა და საქართველოს ხელისუფლებას ყოფილი პრეზიდენტის საზღვარგარეთ სამკურნალოდ გადაყვანისკენ მოუწოდა.