დააკონკრეტა მაკფოლმა, ვინ იგულისხმა? მე მაიკლ მაფოლის აზრების წამკითხველი არ ვარ. [...] ჩვენ კარგად ვიცით, რომ უკრაინას ეს პოლიტიკა საქართველოსთან მიმართებაში ოთხი თვეა აქვს და ამ პოლიტიკას აგრძელებენ. ეს არის აქ, მეტი კი არაფერი სიახლეა. ჩვენ ოთხი თვეა მათგან გვესმის, რომ არიან გაღიზიანებულები საქართველოზე, გაღიზიანებული იმიტომ, რომ არ იხოცება ქართველი ქალები და ბავშვები.
ნებისმიერ სიას შეადგენენ ოღონდ კი საქართველო დააზიანონ. ახლა რა ვქნათ, ქართველები ვიყოთ ქართველების მხარეს, თუ იმ არასტივიჩის მხარეს. ყველაფერს ხომ აქვს საზღვარი არა? ერთი ფაქტი თქვან და მორჩნენ ქვეყნის დაბულინგებას.
ასე გამოეხმაურა დეპუტატი უკრაინის პრეზიდენტის ოფისთან არსებული რუსეთის სანქციების ჯგუფის კოორდინატორის, მაიკ მაკფოლის განცხადებას. მაკფოლის თქმით, იწყება მსჯელობა, რუსეთის გარდა, სხვა ქვეყნების, კერძოდ, საქართველოს და ბელარუსის წარმომადგენლებისთვის სანქციების დაწესებასთან დაკავშირებით.