პენიტენციურის კადრებმა დაადასტურა, რომ სახელმწიფო ადამიანის უფლებების სტანდარტების შესაბამისად მოქმედებს — კობახიძე
ქართული ოცნების თავმჯდომარის, ირაკლი კობახიძის თქმით, პენიტენციური დაწესებულების კადრებმა დაადასტურა ის, რომ სახელმწიფო მოქმედებს ადამიანის უფლებების სტანდარტების შესაბამისად.
"სახელმწიფო მოქმედებს ადამიანის უფლებების სტანდარტების შესაბამისად. ეს არის მთავარი, რაც კიდევ ერთხელ დადასტურდა, მათ შორის, იმ კადრების გაზიარებითაც, რომელიც აჩვენა იუსტიციის სამინისტრომ. ხდება ადამიანის უფლებების სტანდარტის შესაბამისად მოქმედება.
ბევრისთვის, ალბათ, მიუღებელიც იყო ის კონკრეტული ეპიზოდი ამ კადრებში, რომელიც უკავშირდება მიხეილ სააკაშვილის მიმართვას სასჯელაღსრულების სისტემის წარმომადგენლებთან, სადაც ის პირდაპირ შეურაცხყოფას აყენებდა სისტემის წარმომადგენლებს, ხელისუფლების კონკრეტული სტრუქტურის წარმომადგენლებს. ეს არის აბსოლუტურად მიუღებელი, მაგრამ ზუსტად ეს არის ადამიანის უფლებების სტანდარტი, როდესაც შეიძლება უმძიმესი დამნაშავის შეურაცხყოფასაც კი მოთმინებით მოეკიდო", — ამბობს ის იმედის ეთერში.