შიმშილობის ფონზე სააკაშვილი, შეიძლება, ისე ცუდად გახდეს, ვერ მიუსწრონ, რეანომობილით რომ გადაიყვანონ — ექიმი
ფოტო: კადრი ვიდეოდან/მიხეილ სააკაშვილი
მიხეილ სააკაშვილის პირადი ექიმის, ეკატერინე მხეიძის განცხადებით, ექსპრეზიდენტის მდგომარეობა შიმშილობის ფონზე შეიძლება ისე გართულდეს, რომ რეანომობილმა ვერც მიუსწროს.
"მისი ჯანმრთელობის მდგომარეობა, ის, რაც მას ჰქონდა, თანდაყოლილი დაავადებები, რომელიც დაავადებად შეიძლება არც ჩაითვალოს, როდესაც ადამიანი ნორმალურად ცხოვრობს და იკვებება, ასევე, შემდგომ თანდაყოლილი პათოლოგიები, რომელიც ასევე, ნორმალური მკურნალობისა და ნორმალური პირობების შემთხვევაში არ წარმოადგენს სასიცოცხლო საშიშროებას, ეს ყველაფერი არის საგანგაშო იმ შეთხვევაში, თუ ბატონი მიხეილი რა მდგომარეობაშიც ახლა იმყოფება, 25-26 დღის განმავლობაში შიმშილობს და მხოლოდ სითხეებს იღებს, ამ შემთხვევაში არის ეს ძალიან დიდი რისკი, შეიძლება, უბრალოდ, ღამე, როდესაც მარტოა საკანში, ისე ცუდად გახდეს, ისეთი დამძიმებული ფორმით განუვითარდეს ამ ფონის, შიმშილობის, გამო, რომ ვერც მიუსწრებს ადამიანი, რომ რეანომობილით სადღაც გადაიყვანოს", — აცხადებს მხეიძე.
ექიმი მიმართავს ციხის ადმინისტრაციას, სახელმწიფო სტრუქტურებს, ჯანდაცვის სამინისტროს, რომ მიიღოს ეს როგორც უკიდურესი საგანგაშო გაფრთხილება.
"ამიტომ მე კატეგორიულად მოვითხოვ საგანგაშო მდგომარეობაა, ვაფრთხილებ ციხის ადმინისტრაციას, სახელმწიფო სტრუქტურებს, ჯანდაცვის სამინისტროს, მიიღეთ ეს როგორც უკიდურესი საგანგაშო გაფრთხილება", — ამბობს ის.
მიხეილ სააკაშვილი პირველ ოქტობერს, მას შემდეგ დააკავეს, რაც სოციალურ ქსელში ვიდეო გაავრცელა, სადაც ჩანდა, რომ საქართველოში იმყოფებოდა. ის 26 დღეა შიმშილობს.