ეპისკოპოსმა მელქისედეკ ხაჩიძემ სააკაშვილის გათავისუფლებაზე პეტიციას ხელი მოაწერა
ფოტო: მელქისედეკ ხაჩიძე / Facebook
მარგვეთისა და უბისის ეპისკოპოსმა, მელქისედეკ ხაჩიძემ ექსპრეზიდენტის, მიხეილ სააკაშვილის გათავისუფლებაზე პეტიციას მოაწერა ხელი. როგორც ის On.ge-სთან განმარტავს, გადაწყვეტილების მიზეზი დაპირისპირებულებს შორის "საყოველთაო შერიგებაა", ამასთან, სინოდის წევრი დასძენს, რომ მნიშვნელოვანია პრეზიდენტის ინსტიტუციის პატივისცემა.
"როგორც სასულიერო პირმა, მოვაწერე ხელი იმიტომ, რომ ჯერ უპირველეს ყოვლისა, პატივი ვცეთ ყველა ინსტიტუციას, განსაკუთრებით პრეზიდენტის და მე არ ვისურვებდი, ვთქვათ, შემდგომში სხვა ხელისუფლება რომ მოვა, სხვა პრეზიდენტი, თუნდაც დღევანდელი, ან იმის წინანდელი იყოს ციხეში. არ შეიძლება ეს, ჩემი აზრით. აუცილებელია, პატივი ვცეთ ყველა ინსტიტუციას და დიდი, დიდი შერიგება მოვახდინოთ, სხვა გამოსავალი ჩვენ ქართველებს აღარ გვაქვს, ამის ფუფუნება არ გვაქვს, ჩვენ უნდა ვიყოთ ერთიანი, შეკრული ერი, ჩემი აზრით", — აცხადებს მელქისედეკ ხაჩიძე.
კითხვაზე, ფიქრობს თუ არა, რომ მიხეილ სააკაშვილი პოლიტპატიმარია, მელქისედეკ ხაჩიძე ამბობს, რომ ეს პოლიტიკური შეფასებაა, რაზეც კომენტარს ვერ გააკეთებს.
"თავისუფლება მიშას!" — პეტიცია ამ სახელწოდებით გუშინ, 10 ოქტომბერს შეიქმნა. ხელმომწერები მიხეილ სააკაშვილის გათავისუფლებას ითხოვენ.