გადაინაცვლებს პირდაპირ ციხეში, დახვდება ევროპული სტანდარტის პენიტენციური დაწესებულება — რიჟვაძე სააკაშვილზე
ფოტო: თორნიკე რიჟვაძის ფეისბუქ გვერდი
აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის თავმჯდომარის, თორნიკე რიჟვაძის თქმით, იმ შემთხვევაში, თუკი საქართველოს ექსპრეზიდეტი მიხეილ სააკაშვილი საქართველოში ჩამოვა, მას პირდაპირ დააკავებენ. რიჟვაძის აზრით, ექსპრეზიდენტის საქართველოში დაბრუნების შანსი ძალიან დაბალია, რადგან მას ამის გამბედაობა არ ეყოფა.
"თუ რაღაცა მოხდება და გაბედავს, ძალიან გაუჭირდება ქართულ მიწაზე გავლა, გადაინაცვლებს პირდაპირ ციხეში, პენიტენციურ დაწესებულებაში, სადაც მას დახვდება მისი მმართველობისგან განსხვავებული, ევროპული სტანდარტის პენიტენციური დაწესებულება", — ამბობს ის.
რიჟვაძე სააკაშვილის განცხადებებს არასერიოზულს უწოდებს და ირწმუნება, რომ სააკაშვილს არც ბილეთი შეუძენია და არც რიგში დგას.
"არასერიოზულია მისი განცხადებები, ზოგადად გაკოტრებული პოლიტიკოსი, მსჯავრდებული პრეზიდენტი, ყოველი არჩევნების წინ აჩენს გარკვეულ ყალბ მოლოდინებს, 4 დღე არის დარჩენილი, დარწმუნებული ვარ, ბილეთი არ შეუძენია და არც რიგში დგას, თუ გადაამოწმებთ, ყველაფერი იქნება ძალიან კარგად, ისე როგორც ამ ქვეყანას სჭირდება", — აღნიშნავს რიჟვაძე.