მმართველი პარტია სამართალდამცველებს მოუწოდებს, მაქსიმუმი გააკეთონ ძალადობის აღსაკვეთად
მმართველი პარტია სამართალდამცველებს მოუწოდებს, მაქსიმუმი გააკეთონ ძალადობის აღსაკვეთად და ვითარების დეესკალაციისთვის. ამის შესახებ განცხადება ქართული ოცნების თავმჯდომარემ, ირაკლი კობახიძემ, პარტიის ოფისში გამართულ საგანგებო პრესკონფერენციაზე გააკეთა. მან აღნიშნა, რომ რუსთაველის გამზირზე აქციის მონაწილეთა დიდი რაოდენობა იყო მობილიზებული და სწორედ ამით ხსნის ის იმ ფაქტს, რომ პოლიციამ ჟურნალისტების უსაფრთხოება ვერ უზრუნველყო.
ამასთან მან აღნიშნა, რომ ძალადობას გამართლება არა აქვს, თუმცა, განაცხადა, რომ პრაიდის მიზანი ადამიანის უფლებების დაცვა არ ყოფილა და მათ უკან პოლიტიკური ძალები დგანან. ამიტომ მოუწოდებდნენ მმართველი გუნდის წარმომადგენლები და მათ შორის, პრემიერი პრაიდის ორგანიზატორებს, აქციის გამართვისგან თავი შეეკავებინათ.
"ძალადობას, განსაკუთრებით ჟურნალისტების წინააღმდეგ, არა აქვს არავითარი გამართლება და თითოეული ასეთი ფაქტი მკაცრ სამართლებრივ რეაგირებას საჭიროებს. მოვუწოდებთ სამართალდამცველებს, გააკეთონ მაქსიმუმი ძალადობის აღსაკვეთად და ვითარების დეესკალაციისთვის", — განაცხადა ირაკლი ღარიბაშვილმა.