ირაკლი კობახიძე შეთანხმების ვერმიღწევის მიზეზადაც მიხეილ სააკაშვილს ასახელებს
ფოტო: გვანცა სეთურიძე / On.ge
ქართული ოცნების თავმდჯომარემ, ირაკლი კობახიძემ შეთახნმების ვერმიღწევა ისე ოპოზიციას დააბრალა. მანამდე იგივე ბრალდება ამ ტრიბუნიდან გააჟღერეს ოპოზიციის ლიდერებმა, ოღონდ მმართველი გუნდის მიმართულებით. თუმცა კობახიძემ თქვა ისიც, რომ ამ პროცესშიც კი ყველაფერსექსპრეზიდენტის, მიხეილ სააკაშვილის გამო აირია.
"გამოჩნდა ის, რომ თვითმიზანი იყო ამ ოპოზიციისთვის მოლაპარკების ჩაშლა, რაზეც ჩვენ ვლაპარაკობდით. ჩვენ ვიცით, რომ ეს სპექტრი, ყველას არ ვგულისხმობ, არის ერთი-ორი გამონაკლისი, მაგრამ ეს ოპოზიციური სპექტრი, მათი უმეტესობა, მათ შორის იმ პირთა უმრავლესობა, რომელიც აქ იყო წარმოდგენილი, დიალოგზე, იმართება კიევიდან, კონკრეტული პოლიტიკოსის მიხეილ სააკაშვილის მხრიდან. შესაბამისად, ასეთ ვითარებაში, ბუნებრივია, მათ შეთახმებაზე წამოსვლის არავითარი რესურსი არ ჰქონდათ. ეს იყო მთავარი მიზეზი, რატომაც მათ ჩაშალეს საბოლოო ჯამში შეთანხმება", — განაცხადა კობახიძემ.