ოპოზიცია პარლამენტში, არჩევნები 2024-ში, 5 კომიტეტის თავმჯდომარე — რას ამბობს ნათელაშვილი მოლაპარაკების პუნქტებზე
ფოტო: ანანო მუშკუდიანი / On.ge
ლეიბორისტული პარტიის ლიდერის, შალვა ნათელაშვილის თქმით, დოკუმენტში, რომელიც ოპოზიციასა და ხელისუფლებას შორის მიმდინარე მოლაპარაკებებზე განიხილებოდა, იყო საუბარი ოპოზიციის პარლამენტში შესვლაზე, არჩევნების 2024 წელს ჩატარებაზე, 5 კომიტეტის თავმჯდომარის თანამდებობაზე ოპოზიციის წარმომადგენლის დანიშვნასა და საპარლამენტო დელეგაციის ხელმძღვანელობაზე. ამის შესახებ მან TV პირველის ეთერში ისაუბრა.
"გუშინ ჩამოარიგეს დოკუმენტი, რომელიც იწყებოდა პრეამბულით, რომ ჩვენ შევდივართ პარლამენტში და ველოდებით 2024 წლის საპარლამენტო არჩევნებს. პირდაპირ ეწერა პრეამბულაში. ბოლოში ეწერა მთლად საოცარი ამბავი, პოსტ სკრიპტუმ, ყველა ადამიანები ვართ და თვალი გაიქცა იქით, ხომ? რომ 5 კომიტეტის თავმჯდომარე იქნება ოპოზიციის, როცა პარლამენტში შევალთ, ორი საპარლამენტო დელეგაციის ხელმძღვანელი, მათ შორის, ერთი ევროკავშირში და ამათი არასახელმწიფოებრივი ფსიქიკა ნახეთ, ამაზეც აწუწუნდა თალაკვაძე, 5 კომიტეტის თავმჯდომარე როგორ გადავაყენოო, რა ვუთრა იმათ, რატო ვყრიო", — განაცხადა ნათელაშვილმა.