ძალიან რთული და მძიმე მოლაპარაკებები იყო — ბოკერია შეხვედრის შემდეგ
ფოტო: ანა მსხალაძე / On.ge
ევროპული საქართველოს ლიდერის, გიგა ბოკერია ევროკავშირის წარმომადგენლობაში დღევანდელ შეხვედრას რთულსა და მძიმეს უწოდებს. დღეს, 17 მარტს ევროპული საბჭოს პრეზიდენტის წარმომადგენელთან, კრისტიან დანიელსონთან ერთად მოლაპარაკებებში ოპოზიციამ და ქართულმა ოცნებამ ერთობლივად მიიღეს მონაწილეობა.
"ძალიან რთული და მძიმე მოლაპარაკებების დღე იყო. ის, რომ პრეზიდენტი მიშელის პოლიტიკური ინვესტიცია ამ პროცესში არის დიდი, დადასტურდა გუშინდელი განცხადებების შემდეგ ხელისუფლების მხრიდან ამ პროცესის გაგრძელებით. ის რომ ეს ადამიანი აქ არის და ხვალაც რჩება, არის კარგი და არის შანსი, რომ კრიზისიდან გამოვიდეთ მოლაპარაკებების შედეგად", — აღნიშნა ბოკერიამ.
ოპოზიციის სხვა ლიდერების მსგავსად მანაც უარი თქვა მოლაპარაკებების შინაარსზე ესაუბრა. შეხვედრიდან გამოსული ოპოზიციონერები აცხადებენ, რომ შეთანხმება უნდა მოხდეს ყველაფერზე, სხვა შემთხვევაში ის არ იარსებებს.