თუ რიგგარეშე არჩევნები არ ჩატარდება, ხალხი სხვა გზებს მოძებნის ცვლილებებისთვის — უგულავა
ევროპული საქართველოს ერთ-ერთი ლიდერი, გიგი უგულავა ამბობს, რომ თუ რიგგარეშე არჩევნები არ ჩატარდება, საზოგადოება სხვა მეთოდებს მოძებნის ცვლილებებისთვის. პარლამენტის წინ მიმდინარე აქციაზე, ფორმულას ეთერში უგულავამ განაცხადა, რომ ადამიანებს ცვლილებების სურვილი კი არ უქრებათ, პირიქით, უმძაფრდებათ.
"თუ ჩვენ არ შევთანხმდით თამაშის წესებზე, თუ არ იქნება ცვლილების ლეგალური, ლეგიტიმური, სამართლიანი და თავისუფალი შესაძლებლობა, ადამიანებს ცვლილების სურვილი კი არ გაუქრებათ, პირიქით, ცვლილების სურვილი კიდევ უფრო მძაფრი გახდება. შემდეგ უკვე არა არჩევნებს, არამედ სხვა გზებს მოძებნის საზოგადოება ცვლილებებისთვის. ამიტომ არის არჩევნები ერთადერთი სწორი ფორმა ხელისუფლების და ზოგადად, საზოგადოებრივი ცვლილებების. აი, ეს მოსპო დღეს ივანიშვილმა. ამიტომ ვართ ჩვენ ჩიხში შესული. ამიტომ არის ეს მნიშვნელოვანი წყალგამყოფი. თუ ეს ახლა გაუვიდა, მაშინ ცვლილების შანსი აღარ იქნება. ივანიშვილი ცუდად დაამთავრებს, მაგრამ, ეს ქვეყნისთვისაც იქნება ცუდი", — განაცხადა გიგი უგულავამ.
უგულავამ ასევე აღნიშნა, რომ საზოგადოებაში არსებობს პროტესტის მუხტი, თუმცა, მას გაფრთხილება და გაძლიერება სჭირდება.
ამ წუთებში, პარლამენტის წინ, ოპოზიცია საპროტესტო აქციას მართავს. ისინი რიგგარეშე არჩევნების ჩატარებას, ცენტრალური საარჩევნო კომისიის თავმჯდომარის, თამარ ჟვანიას გადადგომას და პოლიტპატიმრების გათავისუფლებას ითხოვენ.
ამასთან, დღეს ამოქმედდა საკოორდინაციო საბჭოს მიერ დაწესებული ახალი შეზღუდვა, რომლის თანახმადაც, საღამოს 22:00 საათიდან დილის 05:00 საათამდე გადაადგილება იკრძალება და ჯარიმით ისჯება.