თამარ ბაჩალიაშვილის დედა პროკურორის მხრიდან ბულინგზე საუბრობს, უწყებამ შესწავლა დაიწყო
თამარ ბაჩალიაშვილის დედა აცხადებს, რომ საქმის პროკურორი მას არარელევანტურ კითხვებს უსვამდა და აბულინგებდა.
"მაბულინგებენ, რატომაა რამიშვილი ჩვენი ადვოკატი თურმე, რატომ მოვიდა, რა ჰონორარის ფასად. ამას აკეთებს პროკურორი მარიამ გოგორელიანი, ჩამაცივდა, შენ გადაეცი თუ არა კაპანაძეს ის ფურცელიო. რა მნიშვნელობა აქვს მაგათთვის წყარო ვინ იყო? მიიტანა იმ კაცმა, გაასაჯაროა და გამოიკვლიონ", — აცხადებს თეონა თამაზაშვილი TV პირველთან.
ინტერვიუს შემდეგ განცხადება გაავრცელა მთავარმა პროკურატურამ. უწყების ცნობით, გენერალურ ინსპექციაში ამ განცხადების საფუძველზე სამსახურებრივი შემოწმება პროკურატურის თანამშრომლის მიერ შესაძლო დისციპლინური გადაცდომის ჩადენის ფაქტზე დაიწყო.
23 წლის თამარ ბაჩალიაშვილი 18 ივლისს დაიკარგა. ოჯახის წევრების განცხადებით, ის საკუთარი მანქანით ქვემო ფონიჭალიდან გავიდა და აღარ დაბრუნებულა. მათი თქმით, დაკარგულის ავტომობილი ჯერ მარნეულში, ბოლოს კი თეთრიწყაროს მუნიციპალიტეტის სოფელ ხაიშში დააფიქსირეს. საქმეზე გამოძიება თავისუფლების უკანონო აღკვეთის მუხლით მიმდინარეობდა. 24 ივლისს საქმეს კიდევ ერთი კვალიფიკაცია თვითმკვლელობამდე მიყვანის მუხლი დაემატა.