თბილისის პირველი საუნივერსიტეტო კლინიკის დირექტორის, ლევან რატიანის თქმით, დღეს, 29 აპრილის კლინიკას 9 გამოჯანმრთელებული პაციენტი დატოვებს. ამ თემაზე ექიმმა ჟურნალისტებთან ისაუბრა.
"ამ ეტაპზე კლინიკაში გყავს 106 პაციენტი, აქედან ინფიცირებული რჩება 81, დღეს კლინიკიდან ეწერება 9 გამოჯანმრთელებული COVID-ის გარეშე, პირველადად გაგზავნილი გვაქვს რამოდენიმე ტესტის და ველოდებით პასუხს", — თქვა ლევან რატიანმა.
ექიმმა აღნიშნა, რო რეანიმაციაში არის 8 პაციენტი, მათგან 6 ხელოვნურ ვენტილაციაზეა, ხოლო 2 სპონტანურ სუნთქვაზე. რატიანის თქმით, კლინიკაში მიიღებს ერთი საეჭვო შემთხვევის პაციენტი, რომელის პასუხებსაც ელოდებიან.
ბოლო მონაცემებით, საქართველოში კორონავირუსი კიდევ 6 ადამიანს დაუდასტურდა და მათი საერთო რაოდენობა 517-მდე გაიზარდა. მათგან გამოჯანმრთელებულია 168, ხოლო გარდაცვლილი 6. კარანტინის რეჟიმში 5 153 ადამიანი იმყოფება, სტაციონარში მეთვალყურეობის ქვეშ — 549.