დღეს, 21 საათზე დიანა ჯოჯუა მაყურებელს გადაცემა სირცხვილიას ეთერში შეხვდება
ამ ეტაპზე ისევ უცნობია დღეს, 21 აგვისტოს ცხრასაათიანი კურიერი ეთერში გავა თუ არა, რადგან გუშინდელი საღამოს შემდეგ რუსთავი 2-ზე საინფორმაციო გამოშვება არ გასულა. თუმცა, ცნობილია, რომ ცხრასაათიანი კურიერის ყოფილი წამყვანი, დიანა ჯოჯუა მაყურებელს ეთერში იმავე დროს, ამჯერად, გადაცემა #სირცხვილია-დან შეხვდება.
გადაცემის სტუმრები იქნებიან რუსთავი 2-ის სხვა ჟურნალისტებიც, თუმცა ამ ეტაპზე მათი ზუსტი ვინაობა უცნობია. დღეს არხი ჟურნალისტების უმრავლესობამ დატოვა.
რუსთავი 2 მაუწყებლობას საინფორმაციო პროგრამების გარეშე აგრძელებს. მუშაობა შეაჩერა ვებგვერდმაც და ჟურნალისტები გადაღებებზე არ გასულან. რუსთავი 2-ის ვებგვერდზე ბოლო ახალი ამბავი წუხელ 21:05 საათზე დაიდო, მაშინ, როდესაც 9-საათიანი კურიერის ბოლო გამოშვება გავიდა. რუსთავი 2-ის საიტზე წერია, რომ არხზე მიმდინარე მოვლენების გამო არ გავიდა ეთერში 12-საათიანი კურიერი, ხოლო დამატებით ინფორმაციას მათივე ვებგვერდიდან გაავრცელებენ.
გუშინ, 20 აგვისტოს, საღამოს ცხრა საათზე ტელეკომპანია პირდაპირ ეთერში წამყვანებმა, დიანა ჯოჯუამ და მიშა სესიაშვილმა დატოვეს. ამის შემდეგ საინფორმაციო გამოშვება შეწყდა.