ქართველ მუსლიმთა კავშირი აჭარის ტელევიზიის დირექტორს სოლიდარობას უცხადებს
ქართველ მუსლიმთა კავშირმა აჭარის საზოგადოებრივი მაუწყებლის ტელევიზიისა და რადიოს დირექტორს ნათია კაპანაძეს სოლიდარობა გამოუცხადა. მათი განცხადებით, კაპანაძის დირექტორობისას ტელევიზია ხელმისაწვდომი გახდა რელიგიური და ეთნიკური უმცირესობებისთვის, მრავალფეროვანი კულტურის უკეთ წარმოჩენა გახდა შესაძლებელი.
"სწორედ ამიტომაც სახალხო დამცველთან არსებულმა რელიგიათა საბჭომ სრულიად დამსახურებულად ქალბატონი ნათია კაპანაძე დაასახელა ტოლერანტობის ქომაგად, იმედს ვიტოვებთ, რომ მრჩეველთა საბჭოს ყველა წევრი რაციონალურად შეაფასებს მის მოღვაწეობის პერიოდს, გამოიჩენენ კეთილგონიერებას, დაიცავენ და შეინარჩუნებენ არხის სარედაქციო დამოუკიდებლობას", — განაცხადა მუსლიმთა კავშირის თავმჯდომარემ, ტარიელმა ნაკაიძემ.
ნაკაიძის თქმით, კაპანაძის იმპიჩმენტის საკითხი შესაძლებელია გახდეს დიდი ზიანის მომტანი ქვეყნის დემოკრატიულ განვითარებისა და მედიის თავისუფლებისათვის.
კაპანაძის იმპიჩმენტისთვის გადამწყვეტი იმედაიშვილის ხმაა, რადგან საბჭოს სხვა წევრები ამბობენ, რომ დირექტორის წინააღმდეგ ხმის მიცემას არ აპირებენ.
თავად კაპანაძემ განაცხადა, რომ საფრთხე ექმნება სარედაქციო დამოუკიდებლობას და მაუწყებლის გამართულ მუშაობას. მისი თქმით, მაუწყებელი პრიორიტეტებს იმ შესაძლებლობების ფარგლებში ასრულებს, რაც აქვთ. მისივე თქმით, ტელევიზიის რეიტინგს ფილმები წერდა, თუმცა ფილმები ვერ შეცვლის ქედასა და ხულოში ადამიანების ცხოვრებას.