მაღაროელებს 28 აპრილის ღამეს მომხდარი ინციდენტის გამო ედავებოდნენ, როდესაც პროტესტის მონაწილეები და შუქრუთის მაღაროს დირექტორი, თენგიზ კობერიძე ერთმანეთს დაუპირისპირდნენ.
- 29 აპრილის ღამეს ჭიათურაში 4 მაღაროელი დააკავეს
- ბრალდებულებმა შუქრუთის მაღაროს დირექტორს სხეულის სხვადასხვა არეში დაზიანება მიაყენეს
- შსს: ჭიათურის მაღაროებში მართლწესრიგისა და უსაფრთხოების დაცვის მიზნით, მობილიზებულნი იქნებიან შსს-ს შესაბამისი დანაყოფები
- ქუთაისის საქალაქო სასამართლომ 4 მაღაროელს აღკვეთის ღონისძიების სახით პატიმრობა შეეფარდა
მსჯავრდებულებიდან ერთ-ერთს, გიორგი ნეფარიძეს წინააღმდეგ კიდევ ერთი სისხლის სამართლის საქმეა აღძრული. 12 იანვრის სასამართლო პროცესზე ცნობილი გახდა, რომ გიორგი ნეფარიძეს გარდა ჯგუფური ძალადობისა, მოსამართლისთვის შეურაცხყოფის მიყენებასაც ედავებიან.
ნეფარიძის ადვოკატმა, ნინო ანდრიაშვილმა "პუბლიკას" განუცხადა, რომ მისი დაცვის ქვეშ მყოფს ბრალდება 12 სექტემბრის ინციდენტის გამო დაუმძიმდა. აღნიშნულ დღეს სასამართლო პროცესზე ბრალდების მხარის ერთ-ერთი მოწმე იკითხებოდა, რა დროსაც ნეფარიძე მას მოუწოდებდა ცრუ ჩვენება არ მიეცა. მოსამართლე თამარ მაზანაშვილმა აღნიშნული რეპლიკისთვის ბრალდებული სასამართლო დარბაზიდან გააძევა, რის დროსაც მან მოსამართლეს მიმართა სიტყვებით "დაახვიე [განჩინება] და ერთ ადგილას გაიკეთე".
მოსამართლე თამარ მაზნიაშვილი აღნიშნულ საქმეში დაზარალებულადაა ცნობილი — შესაბამისად, 12 იანვრის სასამართლო პროცესზე ბრალდების მხარემ მისი აცილება მოითხოვა, რადგან "არსებობდა ეჭვი იმისა, რომ ის იქნებოდა მიკერძოებული და ვერ წარმართავდა პროცესს ისე, როგორც საჭირო იყო". მაზნიაშვილმა შუამდგომლობა არ დააკმაყოფილა, რადგან მისი განმარტებით ის იმ საქმეში არ არის დაზარალებულად ცნობილი, რომელსაც ის განიხილავს.