ნიკოლას მადურო: მე უდანაშაულო ვარ, მე წესიერი ადამიანი ვარ, მე კვლავ ჩემი ქვეყნის პრეზიდენტი ვარ
ამერიკის შეერტებული შტატების მიერ დაკავებული ვენესუელის პრეზიდენტი ნიკოლას მადურო ნარკოტიკებთან დაკავშირებულ ბრალდებებზე თავს უდანაშაულოდ მიიჩნევს. ამის შესახებ მან ნიუ იორკში გამართულ სასამართლო პროცესზე განაცხადა. ინფორმაციას France 24 ავრცელებს.
ნახევარსაათიანი მოსმენის წინ სასამართლოს შენობის გარეთ ათობით დემონსტრანტი შეიკრიბა — როგორც მადუროს მხარდამჭერები, ისე მისი მოწინააღმდეგეები.
რამდენიმე საათის შემდეგ, კარაკასში, მადუროს ვიცეპრეზიდენტი დელსი როდრიგესი ვენესუელის დროებით პრეზიდენტად დაამტკიცეს. მან მადუროს მიმართ მხარდაჭერის სიტყვები წარმოთქვა, თუმცა არ გაუკეთებია მინიშნება იმის შესახებ, რომ შეერთებული შტატების ნაბიჯს შეეწინააღმდეგებოდა.
- დონალდ ტრამპი: კოლუმბიას ავადმყოფი კაცი მართავს, რომელსაც უყვარს კოკაინის წარმოება და მისი აშშ-ში გაყიდვა, მაგრამ ის ამას დიდხანს ვერ გააგრძელებს