კახა მელიქიძე: [ნაკრების თამაშზე] დამავალეს, რაც შეიძლება მეტად უნდა ვანახოთ ეთერში პრემიერმინისტრიო
საზოგადოებრივი მაუწყებლის სამეურვეო საბჭოს სხდომაზე, პირველი არხის პირდაპირი ეთერის რეჟისორმა კახა მელიქიძემ ისაუბრა სამთავრობო ზეწოლაზე, რომელიც პირველი არხის თანამშრომლებზე ხორციელდებოდა. მელიქიძე ჰყვება, თუ როგორ ითხოვდნენ თითქმის ერთი წლის მანძილზე, ეროვნული ნაკრების გაზაფხულისა და შემოდგომის თამაშებზე, მისგან ტრიბუნებზე მყოფი ირაკლი კობახიძის ეთერში ხშირად ჩვენებას. მიუხედავად იმისა, რომ უეფა თავად არეგულირებს ტრიბუნების ჩვენების წესებს და თავად უეფას წარმომადგენლის მხრიდან იყო დაზუსტებული, კობახიძის ჩვენება პირდაპირ ეთერში ჰიმნის დროს ერთხელ იყო დაშვებული.
"ფეხბურთის რეპორტაჟის წინ დამირეკეს და მითხრეს, ხომ იცი, რაც შეიძლება მეტჯერ უნდა ვაჩვენოთ პრემიერ-მინისტრიო [...], ერთი კადრი ვანახე პრეზიდენტის. შემდეგ, დამიბარეს ტელევიზიაში, არ ვიტყვი, ვის კაბინეტში და ამიხსნეს, პრეზიდენტი რომ ვანახე ეთერში, არ იყო სწორი, რომ ეგ დავალება ჩემთვის არავის არ მოუცია და ეგ გადაწყვეტილება იყო არასწორი. "შენ ხომ არ გგონია, რომ საზოგადოებრივ მაუწყებელზე ვართ ისევ. პარლამენტზე ვართ დამოკიდებული, დაფინანსება შეწყდება, პრობლემები შეგვექმნებაო", — განაცხადა კახა მელიქიძემ.