უნდა, რომ ყველამ მის დიეტაზე თუ შიმშილობაზე ვილაპარაკოთ — ღარიბაშვილი სააკაშვილზე
პრემიერმინისტრი ირაკლი ღარიბაშვილი ციხეში მიხეილ სააკაშვილის შიმშილობაზე აცხადებს, რომ "სააკაშვილს უნდა ყველამ მის დიეტაზე თუ შიმშილობაზე ილაპარაკოს". ღარიბაშვილის მტკიცებით, ექსპრეზიდენტი საზოგადოების მოტყუებას ცდილობს.
"ეს მასკარადი არის შეურაცხმყოფელი ქმედება მისი მხრიდან. ის ცდილობს საზოგადოების მოტყუებას და შეურაცხყოფას აყენებს ჩვენს მოსახლეობას. ეს არის ჩვეულებრივი სიმულიანტი, პროფესიონალი აფერისტი კაცი, რომელიც ჯერ გამოდის და ვითომ შიმშილობს, მეორეს მხრივ ყველამ უნდა რომ ვილაპარაკოთ მის დიეტაზე თუ შიმშილობაზე. ეს არის სამარცხვინო სუტუაცია", — განაცხადა ღარიბაშვილმა ჟურნალისტებთანა.
მიხეილ სააკაშვილი, დაკავების დღიდან, 19 დღეა შიმშილობს. ის პირველ ოქტომბერს დააკავეს.
13 ოქტომბერს, იუსტიციისა და ჯანდაცვის სამინისტროებს, ასევე, სახალხო დამცველსა და დეპუტატებს შორის უწყებათაშორისი შეხვედრის შემდეგ გადაწყდა, რომ მიხეილ სააკაშვილის ჯანმრთელობის მონიტორინგისთვის ექიმების მულტიფუნქციური ჯგუფი შეიქმნებოდა.
14 ოქტომბერს თავისუფლების მოედანზე მიხეილ ამავე თემაზე: