სააკაშვილს ასი ათასობით მასზე გამწარებული ადამიანი დახვდება — ღარიბაშვილი
პრემიერმინისტრი ირაკლი ღარიბაშვილი ამბობს, რომ ექსპრეზიდენტის მიხეილ სააკაშვილის ჩამოსვლის შემთხვევაში მათ ასი ათასობით მხარდამჭერის მობილიზება შეუძლიათ. ღარიბაშვილმა შემდეგ დასძინა, რომ ადამიანების მობილიზებაზე ზოგადად საუბრობს. მისივე თქმით, სააკაშვილს სახელმწიფო საკადრის პასუხს გასცემს. ღარიბაშვილი, ასევე, ამბობს, რომ კანონის ფარგლებში დაისჯება ყველა, ვინც სააკაშვილის დაკავებას ხელს შეუშლის.
"ის მოწოდებები რომ ხალხი გამოვა და დამიცავს, არის, რა თქმა უნდა, სრული სიცრუე და სიყალბე. რისი თავი აქვს მაგ საცოდავს. 5 000 კაცის მოგროვება ძლივს შეუძლია, ისიც პიკის დროს. ჩვენ გვკითხონ, რამდენი მხარდამჭერის მობილიზება შეგვიძლია ჩვენს გუნდს", — თქვა ღარიბაშვილმა.
ამის შემდეგ ჟურნალისტი მას ჩაეკითხა, ნიშნავს თუ არა ეს მხარდამჭერების მობილიზებას, რაზეც მან უპასუხა.
"მე ზოგადად, ვამბობ, რომ სააკაშვილს, რა თქმა უნდა, დახვდება ასი ათასობით ადამიანი, მასზე გაბრაზებული, გამწარებული ადამიანი", — განაცხადა ღარიბაშვილმა ჟურნალისტებთან.
6 სექტემბერს სააკაშვილმა საკუთარი გეგმების შესახებ ისაუბრა და საქართველოში ჩამოსვლა კვლავ დააანონსა. ეს პირველი შემთხვევა არ ყოფილა, როდესაც სააკაშვილი საქართველოში დაბრუნებაზე საუბრობდა. იმავეს ამბობდა ის წინა არჩევნების პერიოდშიც და ეს რამდენჯერმე თქვა ახლაც. მისი თქმით, პირობას შეასრულებდა და "რეფერენდუმის" წინ საქართველოში ჩამოვიდოდა. სააკაშვილის ჩამოსვლასთან დაკავშირებით განცხადებებზე საუბრისას მმართველ პარტიას არაერთხელ უთქვამს, რომ მას ქვეყანაში შემოსვლის შემთხვევაში დააკავებენ. მიხეილ სააკაშვილის მიმართ არაერთი გამამტყუნებელი განაჩენი არსებობს საქართველოში.