გავრცელებულ ჩანაწერებს ქართული ოცნება სახელმწიფოსა და ეკლესიაზე მორიგ თავდასხმას უწოდებს
ქართული ოცნების აღმასრულებელი მდივანი მამუკა მდინარაძე დღეს გავრცელებულ ჩანაწერებს სახელმწიფოსა და ეკლესიაზე მორიგ თავდასხმას უწოდებს. მდინარაძის თქმით, "ეს არის ის ანტისახელმწიფოებრივი და ანტისაეკლესიო კამპანიის გაგრძელება, რომელსაც რადიკალური პოლიტიკური ძალა წლების განმავლობაში ახორციელებს".
"ნაციონალური და მისი კუთვნილი ტეკლეკომპანიების მხრიდან ვიხილეთ მორიგი თავცდასხმა სახელმწიფოსა და ეკლესიაზე. ვიხილეთ სახელმწიფოსა და ეკლესიის დაპირისპირების კიდევ ერთი წარუმატებელი მცდელობა. ეს არის ის ანტისახელმწიფოებრივი და ანტისაეკლესიო კამპანიის გაგრძელება, რომელსაც ეს რადიკალური პოლიტიკური ძალა ახორციელებს წლების განმავლობაში. სააკაშვილი, გვარამია, მელაძე და ბოკერია ჩვენი დროის სხვა ბოლშევიკები უკვე დიდი ხანია ცდილობენ ჩვენი ეროვნული იდენტობის საფუძვლების შერყევას", — განაცხადა მდინარაძემ.
დღეს ცნობილი გახდა, რომ ერთ-ერთი ღია წყაროზე სასულიერო პირებთან დაკავშირებით მასალები აიტვირთა. უცნობია, ვინ გაავრცელა ფაილები და ასევე, არ არის დადასტურებული მათი ავთენტურობა. თუმცა რამდენიმე პოლიტიკოსმა და ჟურნალისტმა, მათ შორის On.ge-ს ყოფილმა რედაქტორმა განაცხადეს, რომ ჩანაწერებში საკუთარი საუბრები ამოიცნეს.