შსს-მ დააკავა პირი, რომელიც ძალადობრივ კონტრაქციაზე პირველი არხის ოპერატორს თავს დაესხა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ინფორმაციით, დააკავეს 5 ივლისს გამართული ძალადობრივი კონტრაქციის მონაწილე, რომელმაც საზოგადოებრივი მაუწყებლის ოპერატორს სამსახურებრივი მოვალეობის შესრულებისას ფიზიკური და სიტყვიერი შეურაცხყოფა მიაყენა.
უწყების ცნობით, გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 154-ე მუხლის მე-2 ნაწილით, 156-ე მუხლის მე-2 ნაწილია "ა" ქვეპუნქტით და 225-ე მუხლის მე-2 ნაწილით მიმდინარეობს.
5-6 ივლისის ძალადობრივ მოვლენებთან დაკავშირებით, 28 ადამიანია დაკავებული. მათგან არცერთი არ არის ორგანიზატორი და ის პირები, ვინც კონტრაქციებზე შეკრებილებს ძალადობისკენ მოუწოდებდნენ და აორგანიზებდნენ.
16 ივლისს პოლიციამ ძალადობრივი ჯგუფების ლიდერების, გურამ ფალავანდიშვილის, კონსტანტინე მორგოშიასა და ზურაბ მახარაძის სახლები გაჩხრიკა. ამის შემდეგ, განყოფილებაში გადაიყვანეს ზურაბ მახარაძე და მამა-შვილი ფალავანდიშვილები. გადაყვანილები იყვნენ ალტ-ინფოს წევრებიც, მათ შორის, კონსტანტინე მორგოშიაც.