გამოდი ღირსებისთვის — მთავრობის კანცელარიასთან საპროტესტო აქცია დაიწყო
ფოტო: გვანცა სეთურიძე/On.ge
ამ წუთებში მთავრობის კანცელარიასთან საპროტესტო აქცია მიმდინარეობს. მოქალაქეები TV პირველის ეთერში გასულ ჩანაწერს ეხმაურებიან, სადაც სავარაუდოდ, ირაკლი ღარიბაშვილი, ბერა ივანიშვილი და ანზორ ჩუბინიძე იმ ადამიანების დასჯას გეგმავენ და განიხილავენ, ვინც ბერა ივანიშვილს აგინებს.
ფოტო: გვანცა სეთურიძე/Onge
"TV პირველის ეთერში, გასული სიუჟეტი ცხადყოფს, რომ ჩვენ ვცხოვრობთ კრიმინალურ გარემოში, სადაც ბიძინა ივანიშვილის ოჯახი, მაფიოზურად მართავს სახელმწიფო ინსტიტუტებს და იყენებს, განსხვავებულად მოაზროვნე ადამიანების დასასჯელად!
პირადი შურისძიების მიზნით, ივანიშვილების ოჯახი მზადაა, ღირსება შეულახოს და ფიზიკურად მოაკვდინოს სკოლის მოსწავლე ბავშვებიც კი", — აცხადებენ აქციის ორგანიზაციები.
აქტივისტები პრემიერმინიტრის, ირაკლი ღარიბაშვილის გადადგომის მოთხოვნით მთავრობის კანცელარიაში განცხადებებს აბარებენ.
6 მარტს, TV პირველმა გაავრცელა ჩანაწერები, სადაც, სავარაუდოდ, ირაკლი ღარიბაშვილი, ბერა ივანიშვილი და ანზორ ჩუბინიძე იმ ადამიანების დასჯას გეგმავენ და განიხილავენ, ვინც ბერა ივანიშვილს აგინებს. ჩანაწერში საუბარია უკვე მომხდარ ფაქტებზეც, რომელთა მოყოლის პროცესში სავარაუდოდ, ირაკლი ღარიბაშვილი და ბერა ივანიშვილი იციანიან. სავარაუდოდ, ქართული ოცნების დამფუძნებლის შვილი კმაყოფილებას გამოხატავს იმის გამო, რომ მისი გინებისთვის ადამიანები ისჯებიან.