არ აღშფოთდა ეს ხალხი, არ იჯერებენ ადამიანები იმას, რაც არ არის დასაჯერებელი — მდინარაძე ჩანაწერებზე
ფოტო: ანანო მუშკუდიანი / On.ge
ქართული ოცნების აღმასრულებელი მდივნის, მამუკა მდინარაძის თქმით, ქართულ საზოგადოებას არ სჯერა TV პირველის მიერ გავრცელებული ჩანაწერების ნამდვილობის.
"არ აღშფოთდა ეს ხალხი იმიტომ, რომ არ იჯერებენ ადამიანები იმას, რაც არ არის დასაჯერებელი. ქართული ოცნების ლიდერების ძალადობას და ამაზე აღშფოთებულ ნაციონალური მოძრაობის ლიდერებს, არ იჯერებს ქართული საზოგადება", — განაცხადა მამუკა მდინარაძემ.
მდინარაძე ამბობს, რომ ეს არის კამპანია, რომელსაც უნდა აღეშფოთებინა საზოგადოება, თუმცა, მისი თქმით, აღშფოთდნენ ისევ ისინი, "ვინც ფაბრიკაცია მოახდინა".
"ჩვენ კვლავ მზად ვართ, გავაგრძელოთ მოლაპარაკებები. მოლაპარაკებას ალტერნატივა არ აქვს, როგორც ამ დღეების განმავლობაში ხშირად ვთქვით. კონკრეტული, პატარა საბაბების მოფიქრება, მესმის, ვნახეთ ის კონკრეტულ პერსონებზე გადავიდნენ. ამისათვის იყო ეს ყველაფერი გაკეთებული, ეს პიარ-კამპანიაც, რომლისთვისაც უნდა აღშფოთებულიყო ქართული საზოგადოება და აღშფოთდნენ ისევ ისინი, ვინც ფაბრიკაცია მოახდინა, ვინც ჩაიწერა თავის დროზე, მერე დაამზადა, დაამონტაჟა და ვინც ეს სიცრუე გამოიგონა", — განაცხადა მდინარაძემ.