ეს იყო გამიზნული პროვოკაცია, იუმორის გარეშე ვერ მივიღებ — ანზორ ჩუბინიძე
ფოტო: კადრი ვიდეოდან/იმედი
საქართველოს სახელმწიფოს დაცვის სპეციალური სამსახურის უფროსისა და TV პირველის მიერ გავრცელებული აუდიოჩანაწერების ერთ-ერთი ფიგურანტის, ანზორ ჩუბინიძის განცხადებით, ეს იყო გამიზნული პროვოკაცია და იუმორის გარეშე ვერ შეხედავს.
"ეს იყო გამიზნული პროვოკაცია დაფუძნებული რაღაც გაუგებარ ჩანაწერებზე, თუმცა ჩემთვის გასაოცარი იყო ამ დროისთვის საოცარი სიღრმე უტიპრობისა და აბსურდულობისა. აბსურდული მცდელობა, რომ საზოგადოება დაარწმუნო იმაში, რომ ანზორ ჩუბინიძე დადის კარდაკარ და ქუჩა-ქუჩა ბავშვებს დასდევს და უსწორდება. ამას მე იუმორის გარეშე ვერ მივიღებ და ქართულ საზოგადოებამ შეაფასოს თვითონ ეს ბრალდება, თუმცა ჩემთვის გასაოცარია ამ ბოროტული განზრახვის საფუძველი. გასაგებია, რომ ეს არის დისკრედიტაცია, გამიზნული დისკრედიტაცია მმართველი გუნდის, რა თქმა უნდა და ძალოვანი სტრუქტურების ხელმძღვანელების", — განაცხადა მან იმედის ეთერში.