მოვუწოდებთ, თავი შეიკავონ პროვოკაციული ნაბიჯისგან — უგულავა მოლაპარაკებებში ღარიბაშვილის მონაწილეობაზე
ევროპული საქართველოს ერთ-ერთი ლიდერის, გიგი უგულავას განცხადებით, ირაკლი ღარიბაშვილის მონაწილეობა მოლაპარაკების შედეგს აზიანებს და ისინი მოუწოდებენ ქართულ ოცნებას ასეთი პროვოკაციული ნაბიჯისგან თავი შეიკავოს, თუმცა ამასთანავე ისინი აცხადებენ, რომ მმართველ პარტიას მოლაპარაკებების ჩაშლის შესაძლებლობას არ მისცემენ.
"ჩვენ მიგვაჩნია, რომ პერსონალურად ღარიბაშვილის მონაწილეობა მოლაპარაკების შედეგს აზიანებს და არ მიიყვანს სიტუაციას კრიზისის განმუხტვამდე, უფრო პირიქით. ამიტომ, გვინდა მოვუწოდოთ ქართულ ოცნებას, რომ თავი შეიკავოს ამ პროვოკაციული ნაბიჯისგან და რაუნდები, თუ ასეთი იქნება, წარმოდგენილი იყოს სხვა ლიდერებით, მაგრამ ამასთანავე ჩვენ ქართულ ოცნებას არ მივცემთ შესაძლებლობას, ხელი გაიშვიროს და რაიმე მოგონილი საბაბით ჩაშალოს მოლაპარაკება, რომელმაც კრიზისი უნდა განმუხტოს იმიტომ, რომ ჩვენ განვიხილავთ ბატონი შარლ მიშელის 6-პუნქტიან გეგმას ხელისუფლების მშვიდობიანი ცვლილების გეგმად, ამიტომ ნებისმიერ შემთხვევაში ჩვენ არ მივცემთ არ მივცემთ ქართულ ოცნებას საშუალებას ჩაშალოს ეს მოლაპარაკებები და ხელი გაიშვიროს სხვა მიმართულებით", — განაცხადა უგულავამ.
ჩანაწერების გავრცელების შემდეგ განცხადება ამ დრომდე პრემიერმინისტრ ირაკლი ღარიბაშვილს არ გაუკეთებია.
აღნიშნულს გამოეხმაურნენ ქართული ოცნების ლიდერები, მამუკა მდინარაძე და ირაკლი კობახიძე, განცხადება გააკეთა თვითონ პარტიამაც, თუმცა ღარიბაშვილისგან განმარტება საზოგადოებას ჯერ კიდევ არ მოუსმენია.