"ოცნებამ" საბოლოოდ გადაწყვიტა, დაადგეს რეპრესიების გზას — სამადაშვილი მელიას პატიმრობის მოთხოვნაზე
ნაციონალური მოძრაობის ერთ-ერთი წევრის, სალომე სამადაშვილის თქმით, ენმ-ს თავმჯდომარის, ნიკა მელიას დაპატიმრების შესახებ პროკურატურის პარლამენტისთვის მიმართვა აჩვენებს, რომ ქართული ოცნება საბოლოოდ დაადგა "პოლიტიკური რეპრესიების გზას". ამის შესახებ მან მთავარი არხის ეთერში ისაუბრა.
"მე ვფიქრობ, რომ პროკურატურის განცხადება ცხადყოფს ერთ რამეს, რომ ქართულმა ოცნებამ საბოლოოდ გადაწყვიტა დაადგეს ქვეყანაში პოლიტიკური რეპრესიების გზას. ჩემთვის საქართველოს პარლამენტში ნებისმიერი მოძრაობა, რომელიც მიმართული იქნება იქეთ, რომ გზა გაუხსნას ნიკა მელიას დაპატიმრებას, იქნება ნათელი სიგნალი იმისა, რომ ქართულმა ოცნებამ გამიზნულად გადაწყვიტა სრულ ჩიხში შეიყვანოს არა მხოლოდ პოლიტიკური ვითარება, არამედ მთელი ქვეყანა", — განაცხადა სამადაშვილმა.
დღეს ნაციონალური მოძრაობის თავმჯდომარის, ნიკა მელიას დაკავებისთვის გენერალურმა პროკურატურამ პარლამენტს მიმართა. იმის გამო, რომ მელია ოფიციალურად პარლამენტის დეპუტატია, მას იმუნიტეტი იცავს.
5 თებერვალს, გენერალურ პროკურატურაში განაცხადეს, რომ ნიკა მელიას აღკვეთის ღონისძიების, გირაოს პირობების შესრულებისთვის ერთკვირიან ვადას აძლევენ. თანხის გადაუხდელობის შემთხვევაში პროკურატურა სასამართლოს აღკვეთის ღონისძიების პატიმრობით შეცვლის თაობაზე მიმართავდა.
მელია აცხადებს, რომ პროკურატურის მიერ მოთხოვნილ გირაოს არ გადაიხდის და სხვასაც უკრძალავს მისთვის თანხის შეგროვებას. მმართველი გუნდი კი ამტკიცებდა, რომ მელიას თანხას სხვა გადაიხდის.