დააკავეს კაცი, რომელიც ცოლზე ძალადობდა და ოჯახის წევრებს სიცოცხლის მოსპობით ემუქრებოდა
ფოტო: Shutterstock / On.ge
შინაგან საქმეთა სამინისტროს განცხადებით, სენაკში არასრულწლოვნის თანდასწრებით ოჯახის წევრის მიმართ ჩადენილი ძალადობის, მუქარის, ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვისა და ნარკოდანაშაულის ბრალდებით, წარსულში ნასამართლევი პირი დააკავეს.
უწყებაში ამბობენ, რომ დაკავებულმა ცოლს არასრულწლოვანი შვილის თანდასწრებით, სიტყვიერი და ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენა და ოჯახის წევრებს, მათ შორის არასრულწლოვანს, სიცოცხლის მოსპობით დაემუქრა. მათივე ინფორმაციით, ბრალდებული გენდერული დისკრიმინაციის ნიშნით შეუწყნარებლობის მოტივით ცოლზე ფსიქოლოგიურადაც ძალადობდა.
შსს-ს განცხადებით, დაკავებულის საცხოვრებელ სახლში ჩატარებული ჩხრეკის შედეგად, ნივთმტკიცების სახით ამოიღეს უკანონო ცეცხლსასროლი იარაღი, მჭიდი, ვაზნები და ნარკოტიკული საშუალება.
სასამართლომ ბრალდებულს აღკვეთის ღონისძიებად პატიმრობა შეუფარდა. საქმეზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 126-ე პრიმა მუხლის მე-2 ნაწილის "ბ" ქვეპუნქტით, 11 პრიმა-151-ე მუხლის მე-2 ნაწილის "გ" და "დ" ქვეპუნქტებით, 236-ე მუხლის მე-3 ნაწილით და 273-ე პრიმა მუხლის მე-2 ნაწილით გრძელდება.