ჩვენს მთავარ მოთხოვნებზე კომპრომისი ჰორიზონტზე არ ჩანს — ვაშაძე
ნაციონალური მოძრაობის თავმჯდომარის გრიგოლ ვაშაძის თქმით, ოპოზიციის მთავარ მოთხოვნებზე კომპრომისი არ გამოჩენილა. ამის შესახებ ვაშაძემ, აშშ-ის ელჩთან ოპოზიციისა და ხელისუფლების შეხვედრის შემდეგ განაცხადა.
"ჩვენი ფასილიტატორიების თხოვნაა, რომ დეტალებში არ შევიდეთ. რომ დაგამშვიდოთ და გითხრათ რომ კომპრომისი გამოჩნდა ჰორიზონტზე, ოპოზიციის მთავარ მოთხოვნებზე — არა. ჩვენს მთავარ მოთხოვნებზე კომპრომისი არ ჩანს. ელჩებმა თქვეს, რომ დღეს საღამოს დაგვიკავშირდებიან. მოლაპარაკებების რესურსი ყოველთვის არსებობს იმიტომ, რომ მოლაპარაკებები თუ არ შედგა ჩვენი სახელმწიფო აღმოჩნდება ძალიან მძიმე დღეში. Ჩემთვის პოლიტპატიმრების გათავისუფლება ერთ-ერთი ყველაზე მნიშვნელოვანი საკითხია, მაგრამ სამწუხაროდ, ჯერ მთავარ საკითხებზე კომპრომისი ჰორიზონტზე არ ჩანს. ქართული ოცნების მხრიდან ჩანს მზაობა მნიშვნელოვან საკითხებზე, მაგრამ არ ჩანს მზაობა მთავარ საკითხებზე, რომელზეც ოპოზიცია 1 ნოემბრიდან საუბრობს", — განაცხადა ვაშაძემ.
საქართველოში აშშ-ის ელჩის, კელი დეგნანის რეზიდენციაში ხელისუფლების წარმომადგენლებსა და ოპოზიციას შორის საარჩევნო საკითხთან დაკავშირებით მოლაპარაკების მესამე რაუნდი გაიმართა. შეხვედრას, რომელიც ცოტა ხნის წინ დაიწყო, ესწრებიან ფასილიტატორი ელჩები. ქართული ოცნების მხრიდან, პარტიის აღმასრულებელი მდივანი ირაკლი კობახიძე ესწრება.