აქციის დაშლისას მოქალაქეს თვალი დაუზიანდა, მას გადაუდებელი დახმარება უტარდება
ფოტო: კადრი ვიდეოდან/რუსთავი 2
განახლება: თავდაპირველ ვერსიაში ეწერა გადაუდებელი ოპერაცია, თუმცა კლინიკაში On.ge-ს დაუზუსტეს, რომ დაშავებულს თვალზე კვლევა უტარდება და ზუსტ კომენტარს ექიმების გამოსვლის შემდეგ გააკეთებენ
კლინიკა ნიუ ჰოსპიტალის ინფორმაციით, მათთან შეიყვანეს აქციის დაშლისას დაშავებული პირი, რომელსაც თვალი აქვს დაზიანებული. როგორც On.ge-ს კლინიკაში განუცხადეს, მას გადაუდებელი დახმარება უტარდება.
სავარაუდოდ, დაშავებული ფოტოზე ნაჩვენები კაცია. ინფორმაცია იმის შესახებ რომ მას თვალი დაუზიანდა სოციალურ ქსელში რამდენიმე წუთის წინ გავრცელდა.
აქციის დაშლისას დაშავდა კიდევ ერთი პირი და ის ღუდუშაურის სახელობის კლინიკაშია მოთავსებული. სამედიცინო მკურნალობა მასაც ამ წუთებში უტარდება.
დღეს, 8 ნოემბერს ოპოზიციამ პარლამენტთან საპროტესტო აქცია გამართა, რომელზეც მთავრობას სამი მოთხოვნა წამოუყენა და დრო რვა საათამდე მისცა. ისინი ხელახალ არჩევნებს, ცესკოს თავმჯდომარის გადადგომას და პოლიტპატიმრების გათავიუფლებას ითხოვდნენ. ულტიმატუმის ვადის ამოწურვის შემდეგ ნიკა მელიამ განაცხადა, რომ მათთან კონტაქტზე მყოფმა ირაკლი კობახიძემ და არჩილ თალაკვაძემ ხვალ შეხვედრა შესთავაზეს, რასაც არ დათანხმდებოდნენ. ეს კობახიძემ უარყო და ამტკიცებდა, რომ შეხვედრა ოპოზიციამ მათ შესთავაზა და ამას მხოლოდ პარტნიორების სურვილის შემთხვევაში დათანხმდებოდნენ.
რვა საათის შემდეგ ოპოზიციამ განაცხადა, რომ ცესკოსთან გადაინაცვლებდნენ და არავის მისცემდნენ შიგნით შესვლის ან იქედან გამოსვლის უფლებას. სანამ ოპოზიიცია მსვლელობით მივიდოდა, ცესკოსთან რამდენიმე ადამიანი შეიკრიბა. ადგილზე მობილიზებული იყო პოლიცია, რომელთა რაოდენობა იზრდებოდა. ცესკოსთან მოხდა რამდენიმე დაპირისპირებაც, თუმცა მალევე აღმოიფხვრა.
ამის შემდეგ კი ადგილზე სპეცრაზმი გამოჩნდა, რომელმაც გაფრთხილების გარეშე დაიწყო წყლის ჭავლის გამოყენება აქციის მონაწილეების წინააღდეგ. აქციაზე გაუშვეს სავარაუდოდ ცრემლსადენი გაზიც, თუმცა შსს ამას უარყოფს. რაც შეეხება წყლის ჭავლს, ამას პროპორციულ ძალად მიიჩნევს. ამ ეტაპზე არსებული ინფორმაციით, აქციის დაშლისას 2 ადამიანი დაშავდა.
ამ წუთებშიც ცესკოსთან აქცია გრძელდება და ისევ მობილიზებულია წყლის ჭავლის მანქანა და სპეცრაზმი. ადგილზე იმყოფებიან ოპოზიციის ლიდერებიც.