კოვიდპანდემიის ფონზე, ნაციონალური მოძრაობა ბათუმში მრავალრიცხოვან აქციას მართავს
კოვიდპანდემიის ფონზე ბათუმში ნაციონალური მოძრაობა მრავალრიცხოვან აქციას მართავს. აქციაზე არ არის დაცული სოციალური დისტანცია.
შეკრებილებს ექსპრეზიდენტმა, მიხეილ სააკაშვილმა მიმართა და ამტკიცებდა, რომ ხელისუფლებმამ ბათუმში კოვიდინფექცია ხელოვნურად გაავრცელა. ის ხალხს დაპირდა, რომ მომავალში საქართველოს ვერცერთი ვირუსი მოერევა.
16 ოქტომბრის მონაცემებით, საქართველოში კორონავირუსი 15 327 დადასტურებული შემთხვევაა, მათგან 7 613 უკვე გამოჯანმრთელდა, გარდაიცვალა — 124.
თბილისის ინფექციური საავადმყოფოს ბოქსირებული განყოფილების ხელმძღვანელის, მარინა ენდელაძის განცხადებით, კორონავირუსის დღეს დადასტურებული 887 შემთხვევიდან ყველაზე მეტი, 342 არის აჭარაში დაფიქსირდა. მისივე თქმით, 277 — თბილისი, 198 — იმერეთი, სამეგრელო-ზემო სვანეთი — 22, გურია — 11, შიდა ქართლი — 12, ქვემო ქართლი — 3, მცხეთა მთიანი — 10, კახეთი — 7, სამცხე-ჯავახეთი — 3, რაჭა-ლეჩხუმი და ქვემო სვანეთი — 2.
სამეგრელო-ზემო-სვანეთი -22, გურიაში 11, შიდა ქართლი 12, ქვემო ქართლლი 3, მცხეთა მთიანი 10, კახეთი -7. სამცხე-ჯავახეთი -3, რაჭა-ლეჩხუმსა და ქვემო სვანეთში 2