სახელმწიფოს სახელით ჩვენი ქვეყნის მოღალატე პუტინისტები საუბრობენ — ოთარ კახიძე
ევროპული საქართველოს ქუთაისის მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატი, ოთარ კახიძე, დავით გარეჯის საქმეზე კარტოგრაფების მიმართ მოქმედი და ყოფილი დიპლომატების მხარდაჭერას ეხმაურება.
კახიძემ აღნიშნა, რომ ეს საქმე არის ხელისუფლების რეპრესია, 1937 წლის რეპრესიების ხელწერით, როდესაც უდანაშაულო ადამიანებს ასამართლებენ იმისათვის, რომ წინასაარჩევნოდ ხალხში განწყობები გამოიწვიონ.
"რა თქმა უნდა, ყოფილი და მოქმედი დიპლომატების მხარდაჭერა კარტოგრაფების მიმართ არის მნიშვნელოვანი. ამავე დროს, ჩვენ ყველამ უნდა გავიაზროთ, რომ ეს არის ხელისუფლების რეპრესია, 37 წლის რეპრესიების ხელწერით, როდესაც უდანაშაულო ადამიანებს ასამართლებენ იმისათვის, რომ ხალხში რაღაც განწყობები გამოიწვიონ და ამ შემთხვევაში, წინასაარჩევნოდ გამოიყენონ.
თან საუბრობენ სახელმწიფოს სახელით პირდაპირ ჩვენი ქვეყნის მოღალატე პუტინისტები, ე.წ პატრიოტთა ალიანსი, მარში და სხვა ჩამოყალიბებული რუსეთუმეები, რომლებიც ეხლა ვითომ ქართულ მიწაზე დარდობენ. ეს არის თავიდან ბოლომდე შეთითხნილი საქმე. დავალება, რა თქმა უნდა, ივანიშვილს აქვს გაცემული და იგი თავის რუსეთუმე პარტნიორებთან ერთად პოლიტიკურად დაისჯება ამ არჩევნებზე, 31 ოქტომბერს, როდესაც პოლიტიკურ განაჩენს გამოუტანს მას ქართული საზოგადოება", — განაცხადა ოთარ კახიძემ.