წმინდა წყლის სადღეგრძელოა, მის სიტყვას ფასი არ აქვს — ბოკერია სააკაშვილის წინასაარჩვენო ვიდეომიმართვაზე
ევროპული საქართველოს ლიდერმა, გიგა ბოკერიამ, საქართველოს ყოფილი პრეზიდენტის და ნაციონალური მოძრაობის პრემიერმინისტრობის კანდიდატის მიხეილ სააკაშვილის წინასაარჩევნო ვიდეომიმართვას სადღეგრძელო უწოდა. ამის შესახებ მან TV პირველის ეთერში განაცხადა.
"ერთი თვის წინ თქვა, არცერთ შემთხვევაში, არცერთ თანამდებობაზე არ ვიქნებიო. რაღაცას რომ ამბობ, იმას ფასი ხომ უნდა ჰქონდეს. ახლა იძახის პრემიერად მოვალო, დაახლოებით ოცდაათჯერ მაინც აქვს ნათქვამი რომ დაბრუნდება. ბიძინა ივანიშვილი რომ წავა, რა თქმა უნდა, დაბრუნდება და ეს ასეც უნდა იყოს. მთავარია ახლა რა ხდება, რაც ახლა მოვისმინეთ წმინდა წყლის სადღეგრძელოა", — განაცხადა გიგა ბოკერიამ.
სააკაშვილმა მორიგი წინასაარჩევნო ვიდეომიმართვა გაავრცელა, რომელშიც დაპირებებიც გააჟღერა. ტრადიციულად, სააკაშვილმა საქართველოს მონატრებაზე ისაუბრა და დაპირდა ამომრჩეველს ემიგრანტების ქვეყანაში დაბრუნებას, განათლებისა და ჯანდაცვის სისტემის ხარისხის გამოსწორებას და მდიდარი ქვეყნის შექმნას დაპირდა.