დიმიტრი ხუნდაძე, რომელმაც მაჟორიტარული სისტემის გამო პროპორციული ჩააგდო, მაჟორიტარობის კანდიდატი არ არის
მაჟორიტარი დეპუტატი დიმიტრი ხუნდაძე, რომელიც მაჟორიტარულის სიტემის უპირატესობაზე საუბრობდა და ამ პროპორციული საარჩევნო სისტემის ცვლილებები ჩააგდო, მაჟორიტარობის კანდიდატი არ არის. ქართულ ოცნებას ახალ კანდიდატებს შორის ის არ დაუსახელებია.
ხუნდაძე ერთ-ერთი ყველაზე აქტიური იყო იმ დეპუტატებს შორის, რომლებიც მაჟორიტარული სისტემის უპირატესობასა და აუცილებლობაზე საუბრობდნენ. მისი მტკიცებით, პარტიის ლიდერის, ბიძინა ივანიშვილისგან უკმაყოფილებაც მიიღო იმის გამო, რომ პროპორციულის ჩაგდება "ითავა" და თავისივე ინიცირებულ კანონპროექტს მხარი არ დაუჭირა.
დიმიტრი ხუნდაძე პარლამენტში 2016 წელს, "ოცნების" მაჟორიტარული სიით მოხვდა. მანამდე ის ხეჩინაშვილის სახელობის საუნივერსიტეტო კლინიკის ექიმი ორდინატორი და
სახელმწიფო სამედიცინო აკადემიის კათედრის ასპირანტი იყო. პარლამენტში ხუნდაძე ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტის წევრი იყო, სანამ მის თავმჯდომარედ არ დანიშნეს.