სატვირთოს მძღოლი, რომელსაც აქციისთვის შეშა და კარვები მიჰქონდა, პოლიციამ დააკავა
პოლიციამ ევროპული საქართველოს ორი წევრი დააკავა, მათ აქციისთვის სატვირთო ავტომობილით შეშა და კარვები გადაჰქონდათ. დაკავებულთაგან ერთ-ერთი პარტიის რეგიონული სამსახურის უფროსი, კობა ზაქარეიშვილია. ავტომობილი საპატრულო პოლიციამ საჯარიმო ავტოსადგომზე გადაიყვანა.
ევროპული საქართველოს წევრმა, ირმა ნადირაშვილმა TV პირველთან საუბარში განაცხადა, რომ ავტომობილი იუსტიციის სახლთან საპატრულო პოლიციის ოთხმა ეკიპაჟმა გააჩერა. მისივე ინფორმაციით, მანქანა დატვირთული იყო შეშითა და კარვებით, რომლის მეშვეობითაც აქციის მონაწილეები საღამოს პარლამენტის პიკეტირების დროს გათბობას აპირებდნენ.
ნადირაშვილის განცხადებით, მას შემდეგ, რაც მანქანა საპატრულო პოლიციამ გააჩერა, მათ დაკარგეს კავშირი პარტიის თანამშრომლებთან, მათი ტელეფონები გამორთულია.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ინფორმაციით მომხდარ ფაქტზე დაკავებული ორივე პირის მიმართ, საქმე ადმინისტრაციულ სამართალდარღვევათა კოდექსის 173-ე მუხლით აღიძრა, რაც სამართალდამცავის კანონიერი მოთხოვნისადმი დაუმორჩილებლობას გულისხმობს და იწვევს დაჯარიმებას 1 000 ლარიდან 4 000 ლარამდე ოდენობით ან ადმინისტრაციულ პატიმრობას 15 დღემდე ვადით.
ოპოზიციის განცხადებით, დღეს ისინი კვლავ შეეცდებიან პარლამენტის შენობის პიკეტირებას.