ვლადიმერ პუტინმა რუსულ ავიაკომპანიებს საქართველოში ფრენები აუკრძალა
ვლადიმერ პუტინმა რუსულ ავიაკომპანიებს საქართველოში ფრენები აუკრძალა. ინფორმაცია ამის შესახებ კრემლის ოფიციალურ ვებგვერდზე გამოქვეყნდა.
"რუსეთის ნაციონალური უსაფრთოხების უზრუნველსაყოფად" ასე ქვია დოკუმენტს, რომელშიც პუტინი აცხადებს, რომ 2019 წლის 8 ივლისიდან რუსულ ავიაკომპანიებს, მათ შორის კომერციულებს დროებით ეკრძალებათ რუსეთის ფედერაციიდან საქართველოს მიმართულებით ფრენა.
დოკუმენტის ერთ-ერთი პუნქტი შეიცავს "რეკომენდაციას"ტურისტული სააგენტოების მიმართ, რომ არ შესთავაზონ მომხმარებლებს საქართველოში ტრანსპორტირება. ამ მუხლში არ კონკრეტდება ეხება საუბარია თუ არა, ტრანსპორტის სხვა ფორმებზე.
ასევე, პუტინი მოუწოდებს რუსეთის ხელისუფლებას მიიღონ შესაბამისი ზომები რუსეთის იმ მოქალაქეების სამშობლოში დასაბრუნებლად, რომლებიც დროებით იმყოფებიან საქართველოში. ასევე, მოუწოდებს უწყებებს ითანამშრომლონ საქართველოს ხელისუფლებასთან იმისთვის, რომ მათი მოქალაქეების უსაფრთხოდ დააბრუნონ.