უკიდურესად საშიში მოწოდებაა, სახელმწიფო არ დაუშვებს ძალადობას — თამარ ხულორდავა ვასაძის განცხადებებზე
მმართველი პარტიის დეპუტატმა, პარლამენტის ევროინტეგრაციის კომიტეტის თავმჯდომარემ, თამარ ხულორდავამ განაცხადა, რომ ვასაძის მოწოდება ლეგიონის შექმნაზე "არის დანაშაულებრივი და უკიდურესად საშიში მოწოდება". მისი თქმით, ასეთი აგრესიის პროპაგანდა ერთმნიშვნელოვნად მიუღებელია.
"სამწუხაროა, რომ ამ თემით ორივე მხრიდან ხდება მანიპულირება და ამ ყველაფერს ეწირება ჩვენი უკეთესი მომავალი და განვითარება. იქნებ ვიფიქროთ, რა ინტერესი დგას ამ ხელოვნურად შექმნილი დაძაბულობის უკან და ვინ სარგებლობს ამ მდგომარეობით. სახელმწიფო არ დაუშვებს ძალადობას", — განაცხადა მან.
ხულორდავას თქმით, პოლიციამ კარგად გაართვა თავი პარასკევს კონტრაქციის მონაწილეთაგან აქციის მონაწილეების დაცვას. მისი თქმით, სამწუხაროა, რომ თემა გრძელდება და პოლიციას მომავალ კვირაშიც "მძიმე ფუნქციის შესრულება მოუწევს".
"ჩვენ ვაყენებთ მათ ამ ურთულესი ამოცანის წინაშე! დარწმუნებული ვარ ამ განცხადებასაც აგრესიით შეხვდებიან, და მაინც გთხოვთ, გავუფრთხილდეთ ერთმანეთს, პატივი ვცეთ კანონს, არ დავუშვათ ძალადობა!" — განაცხადა დეპუტატმა.
ლევან ვასაძემ თავის ორგანიზებულ "ნამდვილი კაცების" აქციაზე მხარდამჭერებს ძალადობისა და დაუმორჩილებლობისკენ მოუწოდა. მან განაცხადა, რომ პოლიციას თუ არ "ეყოფა ჭკუა" და კორდონს ჩადგამს მათსა და თბილისი პრაიდის მონაწილეებს შორის, მაშინ მხარდამჭერებთან ერთად მას კომბლებით შეიარაღებული გაარღვევს. ასევე, ვასაძემ სახალხო ლეგიონი დააანონსა, რომელიც ლგბტ პირებს ხელების ქამრით შეკვრითა და ყურის აწევით ემუქრება.
ამ საკითხებთან დაკავშირებით შინაგან საქმეთა სამინისტროს ჯერ გამოძიება არ დაუწყია. როგორც On.ge-ს განუცხადეს, თუ უწყებას განცხადება ექნება, თავად გაავრცელებენ.