იურიდიულ საკითხთა კომიტეტის თავმჯდომარის პოსტზე ბესელია ოხანაშვილმა ჩაანაცვლა
იურიდიულ საკითხთა კომიტეტის თავმჯდომარე ქართული ოცნების დეპუტატი ანრი ოხანაშვილი გახდა. მას მხარი 98-მა დეპუტატმა დაუჭირა. ანრი ოხანაშვილის თავმჯდომარეობის მოწინააღმდეგეებს შორის არის საპარლამენტო ოპოზიცია და ეკა ბესელიას მხარდამჭერები, მათ შორის
საპარლამენტო უმრავლესობამ იურიდიულ საკითხთა კომიტეტის თავმჯდომარე დეპუტატი ანრი ოხანაშვილი 4 თებერვალს ოფიციალურად წარადგინა. თანამდებობა ვაკანტური მას შემდეგ გახდა, რაც ეკა ბესელიამ თანამდებობა დატოვა. თავმჯდომარის მოვალეობას დავით მათიკაშვილი ასრულებდა.
საპარლამენტო უმრავლესობის წევრების განცხადებით, ოხანაშვილიკომპეტენტურია ამ თანამდებობისთვის და მის პროფესიონალიზმთან დაკავშირებით კითხვის ნიშნები არ უნდა არსებობდეს.
საპარლამენტო უმრავლესობის ყოფილი წევრი დავით ჭიჭინაძე ამბობს, რომ ანრი ოხანაშვილს საზოგადოების ნდობა არ გააჩნია. მისი თქმით, იურიდიულ საკითხთა კომიტეტის თავმჯდომარედ ოხანაშვილის დანიშვნა, მმართველ გუნდში არსებულ დაპირისპირებას კიდევ უფრო გააღრმავებს.
ოპოზიციაში კი ამბობენ, რომ ეს პროცესი მხოლოდ შიდა ბრძოლაა თანამდებობებისთვის.