ნაციონალური მოძრაობის ხელისუფლების საქმიანობის შემსწავლელი პარლამენტის დროებითი საგამოძიებო კომისია, სხდომაზე არ გამოცხადების გამო, თავდაცვის ყოფილ მინისტრ ირაკლი ოქრუაშვილთან დაკავშირებით პროკურატურას მიმართავს.
ამის შესახებ კომისიის თავმჯდომარემ, თეა წულუკიანმა განაცხადა.
"სახეზეა კომისიის მოთხოვნის შეუსრულებლობა, შესაბამისად, შემოგთავაზებთ, რომ კენჭისყრაზე დავაყენოთ საკითხი იმის თაობაზე, რომ ეს შემთხვევაც გადაეგზავნოს საქართველოს პროკურატურას. თუ ყველა მომხრე იქნება, დღესვე გაიგზავნება", — განაცხადა თეა წულუკიანმა.
ნაციონალური მოძრაობის ხელისუფლების საქმიანობის შემსწავლელი პარლამენტის დროებითმა საგამოძიებო კომისიამ კომისიაში არ გამოცხადების გამო, პროკურატურას უკვე მიმართა კოალიცია ძლიერი საქართველოს ლიდერებთან, მამუკა ხაზარაძესთან და ბადრი ჯაფარიძესთან დაკავშირებით.
მამუკა ჯაფარიძე აღნიშნულ საქმესთან დაკავშირებით ამ წუთებში თბილისის საქალაქო სასამართლოში იმყოფება, სადაც ის მაგისტრო მოსამართლის თანდასწრებით იკითხება.