"გვარამია ამ ტრიუკს ქართულ საზოგადოებას ვერ შეასაღებს. რას ეუბნება ხალხს, რომ დავდგამ თოჯინების თეატრს, ვიღაც თოჯინას პირველ ნომრად გამოვიყვან, უკან მე ვიქნები და ამ თოჯინას ვმართავო. ეს ქართველი ხალხის შეურაცხყოფაც არის. შე დალოცვილო თუ აქ არ გინდა, პარლამენტში და პოლიტიკაში, აბა მაშინ რა ახალი შექმენი, ვითომ ახალი პოლიტიკური პარტია. ხალხში რომ ვერ ჩადიხარ გასაგებია, მაგრამ მაშინ რა გინდა პოლიტიკაში. ეს არის ზუსტად დამცინავი გადაწყვეტილებები ქართველი ხალხის მიმართ. პირდაპირ ამბობს, რომ ის არაფორმალური მმართველი იქნება. სხვას აბრალებს და თვითონ ეუბნება ქართველ ხალხს, რომ სხვას მოვიყვან პირველ ნომრად მაგრამ მე ვიქნები გადაწყვეტილების მიმღებიო. ამაზე პასუხს ქართველი ხალხი 26 ოქტომბერს გასცემს".
1. "ბრიყვულ განცხადებას ბრიყვები აკეთებენ, ხართ ბრიყვი?" — თეა წულუკიანი მამუკა ყურაშვილს6892 ნახვა
2. პარლამენტთან აქციაზე, სადაც თეა წულუკიანის კომისიის მიერ 2008 წლის ომის გმირების შეურაცხყოფას აპროტესტებენ, 2 მონაწილე დააკავეს1839 ნახვა