სად ვუყუროთ საქართველო-საბერძნეთის საფეხბურთო მატჩს?
26 მარტს 21:00 საათზე ბორის პაიჭაძის სახელობის დინამო არენა საქართველოს ეროვნული საფეხბურთო ნაკრებისთვის ისტორიულ მატჩს უმასპინძლებს. ევრო 2024-ის საკვალიფიკაციო ეტაპის პლეი ოფის ფინალში საქართველოს ნაკრები საბერძნეთს შეხვდება და გამარჯვების შემთხვევაში, ევროპის ჩემპიონატზე საგზურს მოიპოვებს. თამაშს ათობით ათასი გულშემატკივარი მოუთმენლად ელოდება, ბილეთები კი სრულად გაიყიდა. სწორედ ამიტომ, თუ შენც მათ შორის აღმოჩნდი, ვინც თამაშს სტადიონზე ვერ ესწრება, ამ სტატიაში წარმოგიდგენთ რამდენიმე ადგილს, საიდანაც ეროვნული ნაკრების გულშემატკივრობას შეძლებ.
1. საქართველოს ბანკის სერვის ცენტრები
საქართველოს ბანკი საქართველოს ფეხბურთის ფედერაციის მთავარი სპონსორი და ქართული ფეხბურთის მხარდამჭერია. მარტის ორი მნიშვნელოვანი თამაშის წინ, ბანკმა მასშტაბური საფეხბურთო კამპანია წამოიწყო, რომლის სლოგანია საქართველო ფორმაშია. კამპანიის ფარგლებში, საქართველოს ბანკმა გულშემატკივრებს არაერთი შეთავაზება მოუმზადა, მათ შორის შესაძლებლობა მისცა, მატჩს სხვადასხვა ქალაქში 40-მდე სერვის ცენტრის მონიტორზე (თბილისში,ზუგდიდში, ფოთში, სენაკში, ოზურგეთში, ქუთაისში, რუსთავში, ხაშურში, ბათუმში, საგარეჯოში) უყურონ.
2. თბილისის, ქუთაისისა და ბათუმის ცენტრები
21 მარტის მსგავსად, საქართველოს ბანკის მხარდაჭერით, საქართველო-საბერძნეთის მატჩის პირდაპირი ტრანსლაცია სამ ქალაქში კვლავ დიდ ეკრანზე გაიმართება. ესენია:
- თბილისი — პირველი რესპუბლიკის მოედანზე;
- ქუთაისი — თეთრ ხიდთან;
- ბათუმი — ევროპის მოედანზე;
- ლუქსემბურგთან მატჩის მიმდინარეობისას ამ ადგილებზე ათასობით გულშემატკივარმა მოიყარა თავი და განსაკუთრებული სპორტული განწყობა შექმნა.
3. ბარი — დროშები ჩქარა
დროშები ჩქარა სტუმრებს საქართველოს თითოეული კუთხიდან ყურძნის განსაკუთრებული ჯიშებისგან დამზადებულ ღვინოებს სთავაზობს. ღვინის ბარის კონცეფცია ეროვნულ თემატიკას ეფუძნება, სწორედ ამიტომ ნაკრების თამაშებზე აქ განსაკუთრებული ატმოსფერო ტრიალებს. დროშები ჩქარა ელენე ახვლედიანის აღმართზე, 20 ნომერში მდებარეობს.
რაც მთავარია, 15 აპრილამდე ბარში დროშები ჩქარა PLUS ბარათი გადახდისას, 30-ჯერ მეტი პლუს ქულა დაგერიცხება.
4. Pub 44
Pub 44 სპორტულ თემატიკაზე შექმნილი პაბია თბილისში, რომელიც დიდ ეკრანზე მატჩის ტრანსლაციას უზრუნველყოფს. სწორედ აქ შეხვდები მაისურს ხვიჩა კვარაცხელიას ავტოგრაფით და სპორტის სამყაროსთან დაკავშირებულ სხვა გაცოცხლებულ ისტორიებს. ამასთან ერთად, პაბი არაერთი საფირმო კერძსაც შემოგთავაზებს. პაბი მიხეილ ზანდუკელის 1/22 ნომერში მდებარეობს.
აღსანიშნავია, რომ თუ PUB 44-ს 15 აპრილამდე ეწვევი და PLUS ბარათით გადაიხდი, 50-ჯერ მეტი პლუს ქულა დაგერიცხება.