ბრალი წარუდგინეს სამართალდამცავს, რომელიც შვილების თანდასწრებით, ცოლზე ძალადობდა
მოკლედ: სპეციალურმა საგამოძიებო სამსახურმა, პროკურატურის მიერ გამოტანილი დადგენილების საფუძველზე, არასრულწლოვანის თანდასწრებით ოჯახში ძალადობის და მუქარის ფაქტებზე, შინაგან საქმეთა სამინისტროს განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის თანამშრომელს ბრალი წარუდგინა.
- ინფორმაციას სპეციალური საგამოძიებო სამსახური ავრცელებს.
დეტალები: საგამოძიებოს მიხედვით, 2023-2024 წლებში, ბრალდებული, არასრულწლოვანი შვილების თანდასწრებით, თავის ცოლზე ფიზიკურად ძალადობდა და მას სიცოცხლის მოსპობითა და ქონების განადგურებით ემუქრებოდა.
- 2023 წლის ოქტომბრისა და დეკემბრის თვეში, ბრალდებულმა თავის ცოლზე, არასრულწლოვანი შვილების თანდასწრებით, რამდენჯერმე ფიზიკურად იძალადა და სხეულის სხვადასხვა არეში დაზიანებები მიაყენა.
- 2024 წლის თებერვალში, ბრალდებული ცოლს სოციალურ ქსელ ფეისბუქით კომუნიკაციისას, სახლის დაწვით და სიცოცხლის მოსპობით დაემუქრა.
ბოლო ხაზი: პროკურატურის მიერ გამოტანილი დადგენილების საფუძველზე, სამართალდამცავს ბრალდება წარედგინა არასრულწლოვანის თანდასწრებით ოჯახში ძალადობისა და ოჯახის წევრის მიმართ სიცოცხლის მოსპობისა და ქონების განადგურების მუქარის ფაქტებზე.