ბატონო თავმჯდომარე თქვენ მინდა მოგმართოთ და კატეგორიული პროტესტი გამოვაცხადო იმის გამო, რაც მოხდა ცოტა ხნის წინ. მე როგორც პარლამენტის არჩეულმა წევრმა, დავუშვი რამდენიმე ადამიანზე საშვი. არც დაცვის სამსახურისთვის დამიმალავს და არც თქვენთვის, რომ დიახ, მე დავუშვი საშვი, რათა ისინი მოსულიყვნენ და აქ როგორც სხვები დგანან, ისე დამდგარიყვნენ და თავისი კონსტიტუციური უფლება გამოეხატათ — თავისი პოზიცია ეთქვათ და პროტესტი გამოეხატათ, დიახ, ამისთვის ვუშვებდი საშვს. დაცვის თანამშრომლები ხელებს აფარებდნენ და არ უშვებდნენ. მე მიმაჩნია, რომ ეს არის უმსგავსობა.
თქვა პარტია მოქალაქეების ლიდერმა ალეკო ელისაშვილმა ბიუროს სხდომაზე. ბიუროს პარალელურად აქციის მონაწილეები აქციას ვმართავთ და ანტი დასავლური ძალის მიერ ინიცირებულ კანონპროექტს ვაპროტესტებთ. რამდენიმე მედიაორგანიზაციამ დამატებითი საშვები დეპუტატებს დააშვებინა — წინა აქციისას ამ მეთოდის გამოყენებით არაერთი ჟურნალისტი შევიდა პარლამენტში, თუმცა ამჯერად მათ დამტკიცებული საშვები გაუუქმეს.