თითქმის ყველას აქვს ტელეფონში მინიმუმ ერთი კონტაქტი, რომელიც აღარასდროს აიღებს ტელეფონს. არასოდეს უპასუხებს ტექსტურ შეტყობინებას: "როგორ ხარ?". ამ მარტივმა სიტყვებმა ახალი მნიშვნელობა შეიძინა ომის დროს. ყოველდღიურად მილიონობით უკრაინელი მილიონჯერ წერს ან უსვამს ამ კითხვას საყვარელ ადამიანს. ყოველდღე ვიღაც პასუხს არ აბრუნებს. ოკუპანტები ყოველდღიურად ხოცავდნენ ჩვენს ნათესავებს და მეგობრებს.
ჩვენ არ წავშლით მათ სახელებს ტელეფონიდან ან საკუთარი მეხსიერებიდან. ჩვენ მათ არასოდეს დავივიწყებთ. ჩვენ ამას არასოდეს ვაპატიებთ. ჩვენ არ მოვისვენებთ, სანამ რუსი მკვლელები დამსახურებულად არ დაისჯებიან — საერთაშორისო ტრიბუნალის წინაშე, ღვთის განაჩენით, ჩვენი მეომრების მეშვეობით, ან ყველა ერთად.
განაჩენი აშკარაა. 9 წლის წინ მეზობელი აგრესორი გახდა. ერთი წლის წინ აგრესორი გახდა ჯალათი, მძარცველი და ტერორისტი. ჩვენ ეჭვი არ გვეპარება, რომ ისინი პასუხისგებაში მიეცემიან, ჩვენ არ გვეპარება ეჭვი, რომ გავიმარჯვებთ.