ძეგლთა დაცვის სისტემაში სერიოზული რეფორმა განხორციელდა. ზოგი ამას რეპრესიებს უწოდებს, მაგრამ ორივე რ-ზე იწყება, არა უშავს. რეფორმა გულისხმობს იმას, რომ ის ადამიანები, ვინც ნეპოტიზმით, უცოდინარობის მიუხედავად, მუშაობდნენ სისტემაში, ჩვენ მათ დავემშვიდობეთ, ეს არის ასე.
სასამართლო პროცესები მიმდინარეობს, ოთხ საქმეზე დამდგარია უკვე გადაწყვეტილება და ოთხივე არის სამინისტროს სასარგებლოდ. უარია ნათქვამი სამსახურში აღდგენაზე. მე არ მაქვს კრიტერიუმები რამდენიმე მნიშვნელოვანი კრიტერიუმის გარდა, ეს არის პროფესიონალიზმი, ეს არის დაუზარლობა. რაც არ უნდა გასაკვირი იყო, გვყავდა ჩვენ ადამიანები, ეუბნები, რომ წადი ამა და ამ ძეგლზე, ამოსულია ხე და მას უბრალოდ ეზარება რომ წავიდეს. ძალიან მრცხვენია, რომ ამაზე მიწევს საუბარი მაგრამ მე ვერ ვმუშაობ ასე და ბოდიშს არ მოვიხდი ამაზე, იმიტომ, რომ მე არ მეზარება შრომა და თანამშრომელი მყავს, რომელსაც ეზარება შრომა და გასაუბრებაზე მეუბნება, რომ სახელმწიფო ვალდებულია შეინახოს. ასეთი სისტემაში ვერ იქნება ის, რომელიც უვლის გელათს და სხვა ძეგლებს.