ნიკა კვარაცხელიას მკვლელობაში ბრალდებულმა განზრახ მკვლელობა აღიარა
ვერაზე მოკლული ნიკა კვარაცხელიას განზრახ მკვლელობაში ბრალდებულმა ალეკო ჭელიძემ სასამართლო პროცესზე ბრალი აღიარა. თუმცა ის თავს დამნაშავედ ნაწილობრივ მიიჩნევს. ჭელიძე ბრალის ფორმულირებას ჯგუფურ ნაწილში არ ეთანხმება და ირწმუნება, რომ თანამზრახველი არ ჰყოლია.
"ეს დანაშაული ჩემი ჩადენილია, მაგრამ არ მყოლია თანამზრახველი და არ ჩამიდენია ჯგუფურად", — განაცხადა ჭელიძემ.
მეორე ბრალდებული გიორკი კავილაძე კიწარდგენილი ორი ბრალდებიდან თავს დამნაშავედ არცერთში არ მიიჩნევს. მისივე თქმით, მისი დანაშაული მხოლოდ ის არის, რომ მომხდარის შესახებ პოლიციას არ შეატყობინა.
ნიკა კვარაცხელია ქართველმა მომხმარებელმა მისი ავტორობით შექმნილი პროექტის — FEEDC -ის საშუალებით გაიცნო. იგი მალევე მოხვდა Forbes-ის, წარმატებული ახალგაზრდებისთვის შექმნილ პროექტში — Forbes Under 30-ში.
ის ვერაზე 15 სექტემბერს დაჭრეს, რომელიც იმავე დღეს კლინიკაში გარდაიცვალა. კვარაცხელიას მკვლელობაში ბრალდებულები პოლიციამ თბილისში, წყნეთში 7 ოქტომბერს დააკავა.