მოსამართლე ქეთევან მესხიშვილი ელჩების შეფასებებზე ქართველი მოსამართლეების განცხადებას ემიჯნება
თბილისის სააპელაციო სასამართლოს მოსამართლე, ქეთევან მესხიშვილი ემიჯნება ადმინისტრაციული კომიტეტის განცხადებას, რომელშიც საერთაშორისო პარტნიორებს პასუხობენ. მისი თქმით, საქართველოს გაძლიერება ყველაზე მეტად საერთაშორისო პარტნიორებს შეუძლიათ და მათ მიმართ ასეთი პათოსით საუბარი, ქვეყნის მომავლისთვის დაკარგულ შანსს ნიშნავს.
"მეტი განსხვავებული აზრის საჭიროება, ძალაუფლების დეცენტრალიზაცია, მართლმსაჯულების ადმინისტრირების პროცესში მეტი დემოკრატია ისევ ჩვენი, მოსამართლეების, ინდივიდუალურ გაძლიერებას ემსახურება. ყველაზე მეტად ვინც ამ საქმეში, ჩვენს გაძლიერებაში შეიძლება წვლილი შეიტანოს, ჩვენი საერთაშორისო პარტნიორები არიან", — წერს ის Facebook-ზე.
ხაჟომია აღნიშნავს, რომ პარტნიორების ძალისხმევით, წლებია ცდილობენ ისეთი სასამართლოს შექმნას, რომელსაც კიდევ უფრო მეტი ნდობა და პატივისცემა ექნება, რის გარეშეც კანონის დაცვა ფიქცია ხდება.
"დარწმენებული ვარ, ძალიან ბევრი მოსამართლე ამ შანსს ქვეყანას არ დაუკარგავს. შესაბამისად, ვემიჯნები ადმინისტრაციული კომიტეტის მიერ გაკეთებულ განცხადებას და ვისურვებ, რომ საერთაშორისო პარტნიორებმა დაუღალავად განაგრძონ ჩვენი განვითარებისა და გაძლიერების ხელშეწყობა", — წერს ფეისბუქზე ის.